KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15728093

nr 1572 8093

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Blyerts, Signerad. Bildmått: 14x11cm, yttermått inklusive ram: 20x16cm

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 23 oktober 2023
kl 19:22:22

22/10 18:16:26 1      Vinnande bud

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken